vagabond | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"vagabond" adlı dizi, bir uçak kazası sonrası başlayan olayları konu alan bir aksiyon ve casusluk dramasıdır. lee seung-gi'nin canlandırdığı cha dal-geon, küçük bir kasabada taksi şoförlüğü yapan bir adamdır.

ancak bir gün, yeğeni ile birlikte bindiği uçak kazası geçirir ve kaza sonrası ortaya çıkan gerçekler onun hayatını tamamen değiştirir. uçak kazasının arkasında düzenlenmiş bir komplo olduğunu öğrenen cha dal-geon, gerçeği açığa çıkarmak için çaba sarf eder ve olayın arkasındaki güçleri ortaya çıkarmaya çalışır.

dizide, cha dal-geon'un çabaları sırasında birçok zorlukla karşılaşması ve olayların giderek büyümesi, diziye gerilim unsurları katmaktadır. bae suzy'nin canlandırdığı go hae-ri ise ulusal i̇stihbarat servisi'nde görevli bir ajan olarak cha dal-geon'a yardım etmektedir.

dizi, casusluk, aksiyon ve gerilim unsurları yanı sıra, karakterlerin arasındaki duygusal bağları da ele almaktadır. aynı zamanda, uluslararası ilişkiler, büyük şirketlerin gücü ve siyasi olaylar gibi konuları da ele alarak, izleyicilere geniş bir perspektif sunmaktadır.