hospital playlist | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"Hospital Playlist", 2020'de yayınlanan bir Güney Kore televizyon dizisidir. Dizi, hit drama "Reply" dizisindeki çalışmalarıyla da tanınan Lee Woo-jung tarafından yaratılmıştır.

Hikaye, tıp fakültesinden beri yakın arkadaş olan beş doktordan oluşan bir grubun etrafında dönüyor. Aynı hastanede çalışıyorlar ve burada çeşitli tıbbi rahatsızlıkları olan hastaları tedavi ederken profesyonel ve kişisel yaşamlarının karmaşıklıklarında geziniyorlar.

Her bölüm farklı hastalara ve onların hikayelerine odaklanırken aynı zamanda doktorların kişisel yaşamlarına ve ilişkilerine de değiniyor. Dizi arkadaşlık, aşk, aile ve insani bağın önemi gibi temaları araştırıyor.

Ana kadro, sadece güçlü performanslar sergilemekle kalmayıp aynı zamanda "Mido" adlı bir grup olarak performans sergileyerek müzikal yeteneklerini sergileyen Jo Jung-suk, Yoo Yeon-seok, Jung Kyung-ho, Kim Dae-myung ve Jeon Mi-do'yu içeriyor. ve Falasol" dizisinde yer almaktadır.

Gösteri, insan ilişkilerini iç açıcı tasviri ve tıp mesleğini gerçekçi tasviri nedeniyle övüldü. Ayrıca, ilişkilendirilebilir karakterleri, mizahı ve duygusal derinliği ile izleyiciler tarafından iyi karşılandı. Dizinin başarısı, 2021'de yayınlanan ikinci sezonun duyurulmasına yol açtı.