hellbound | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"Hellbound" adlı dizi, 2021 yılında Netflix'te yayınlanan bir Güney Kore yapımıdır. Dizi, aynı adı taşıyan bir webtoondan uyarlanmıştır ve popüler film "Train to Busan"ı yazan ve yöneten Yeon Sang-ho tarafından yaratılmıştır.

Hikaye, belirli günahları işleyen insanların "şeytanlar" tarafından öldürülerek cehenneme gönderileceği bir dünyada geçmektedir. Süpernatürel varlıklar olarak bilinen "melekler" tarafından ilan edilen bu cezalar, toplumda giderek artan şiddet ve kaosu beraberinde getirmiştir. Dizide, bir papaz, bir gazeteci ve bir eski hükümlü de dahil olmak üzere bir grup insanın meleklerin gerçek doğasını araştırması ve bu karanlık dünyada hayatta kalma mücadelesi vermesi anlatılır.

Hikaye ilerledikçe, karakterler inançları, ahlakları ve adaletin doğası hakkında düşüncelerini sorgulamaktadır. Dizi ayrıca din, hükümet kontrolü ve korku ve paranoya gibi konulara da değinmektedir.

Dizi, Yoo Ah-in, Park Jung-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-ah ve Yang Ik-june gibi güçlü bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Dizi, etkileyici görselleri, öyküsü ve derin konuları nedeniyle beğeni toplamıştır. Ayrıca süpernatürel varlıkları hayata geçirmek için CGI kullanımı da takdir toplamıştır.