doctor stranger | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"Doctor Stranger", 2014 yılında yayınlanan bir Güney Kore televizyon dizisidir. Dizide Lee Jong-suk, Jin Se-yeon, Kang So-ra ve Park Hae-jin yer almaktadır.

Hikaye, babası tarafından çocukken Güney Kore'ye götürülen dahi Kuzey Koreli doktor Park Hoon'u (Lee Jong-suk canlandırıyor) anlatıyor. Güney Kore'de prestijli bir hastanede yıllarca eğitim gördükten ve çalıştıktan sonra Park Hoon, babasıyla birlikte Kuzey Kore'ye dönmek zorunda kalır ve burada seçkinler için bir hastanede çalışmaya zorlanır.

Park Hoon, iki ülke arasındaki siyasi ve kültürel farklılıkları aşmaya çalışırken aynı zamanda kişisel ve profesyonel zorluklarla da uğraşır. Ayrıca Kuzey'de olmak için kendi nedenleri olan iki kadın doktor Oh Soo-yeon (Jin Se-yeon tarafından canlandırılıyor) ve Han Jae-joon (Park Hae-jin tarafından canlandırılıyor) ile bir aşk üçgenine dahil oluyor. Kore.

Dizi boyunca Park Hoon, tıbbi becerilerini hayat kurtarmak ve içinde bulduğu yozlaşmış sisteme meydan okumak için kullanır. Ayrıca geçmişiyle yüzleşmeli ve sadece kendisini değil değer verdiği kişileri de etkileyecek zor seçimler yapmalıdır.

"Doctor Stranger" aşk, sadakat ve kimlik arayışı gibi temaları keşfederken aynı zamanda siyaset, casusluk ve tıbbi drama unsurlarını da içeriyor. Zorlayıcı hikayesi, güçlü performansları ve yüksek prodüksiyon değeri nedeniyle izleyiciler ve eleştirmenler tarafından iyi karşılandı.