at a distance spring is green | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"A Distance Spring is Green", 2021'de yayınlanan bir Güney Kore televizyon dizisidir. Dizi, Yeo Joo-ha'nın aynı adlı popüler bir webtoon'una dayanmaktadır.

Hikaye, akademik başarı, aile beklentileri ve kişisel ilişkilerin baskısıyla mücadele eden farklı geçmişlere sahip üç üniversite öğrencisinin hayatını anlatıyor. Ana karakter Yeo Joon, fakir bir aileden gelen yetenekli bir öğrencidir ve kendisini zengin sınıf arkadaşlarından izole edilmiş ve kopuk hissetmiştir. Diğer iki öğrenciyle, popüler ve dışa dönük bir öğrenci olan Nam Soo-hyun ve çalışkan ve kararlı bir öğrenci olan Kim So-bin ile arkadaş olur.

Hikaye ilerledikçe, üç arkadaş üniversite hayatının zorluklarını aşarken aynı zamanda kendi kişisel şeytanları ve geçmiş travmalarıyla da yüzleşirler. Dizi, sosyal eşitsizlik, akıl sağlığı ve gerçek arkadaşlığın önemi gibi temaları araştırıyor.

Şovda, karakterlerine hayat veren güçlü performanslar sergileyen Park Ji-hoon, Kang Min-ah, Bae In-hyuk ve Kwon Eun-bin gibi yetenekli bir oyuncu kadrosu yer alıyor.

Dizi, üniversite hayatını gerçekçi bir şekilde tasvir etmesi ve karakterlerin mücadelelerini ve duygularını incelikli bir şekilde keşfetmesiyle övgü topladı. Gösteri ayrıca, ilişkilendirilebilir temaları ve şefkat, empati ve gerçek dostluğun önemini tasvir etmesiyle izleyiciler arasında yankı uyandırdı.