all about my wife | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
all about my wife, 2012 yılında kore'de yayınlanan bir romantik-komedi filmidir. filmde, mutsuz bir evliliği olan bir adam olan jung-in (lee sun-kyun) ve onun karısı hyeon-su (im soo-jung) arasındaki olaylar anlatılır.

jung-in, mutsuz bir evliliği olan bir adamdır. karısı hyeon-su, onun hayatına monotonluk getirmekte ve jung-in artık onunla yaşamaktan bıkmıştır. bunun üzerine, hyeon-su'yu başka bir adamla tanıştırmak için planlar yapar.

jung-in, başarılı bir satış elemanı olan seong-gi (ryoo seung-ryong) ile tanışır ve ona karısıyla tanıştırmak için ona para önerir. ancak, seong-gi, hyeon-su'nun aslında çok zeki ve güzel bir kadın olduğunu fark edince, ona âşık olur.

jung-in, karısı hyeon-su'yu kaybetmek istememektedir ve seong-gi'yi karısından uzaklaştırmak için birçok şey yapar. ancak, her şey planladığı gibi gitmeyecektir.

all about my wife, bir adamın mutsuz evliliğinden kurtulmaya çalışırken, beklenmedik bir aşkın doğuşuna şahit olan seong-gi'nin öyküsünü anlatan bir romantik-komedi filmidir.